Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Veverky do parlamentu!

16. 10. 2017 9:09:09
Než se pustím do agitační práce, ráda bych co nejsrdečněji poděkovala redakci, že mi prostřednictvím této nové rubriky umožnila bezostyšnou propagaci naší malé, ale extremistické straničky. Vencerémos! Nu pagadí! Go Squirrels!

My, zvířátka, to v předvolebním období nemáme jednoduché. Koblihy ani pocukrované sliby moc nemusíme a nějaké to EET, EHP či EKG nás nevzrušuje o moc víc než sudoku. Jenže koho máme poslat do parlamentu, aby reprezentoval naše zájmy? Já vím, některé živočišné druhy už si své soudruhy nalezly - čápi volí ANO, kudlanky lidovce, papoušci Piráty, lelkové komunisty a krtci ODS. Ale co my ostatní? To zase máme volit nejmenší zlo a jako obvykle to hodit Zeleným?

Ne, miláčkové, takhle to dál nepůjde. Právě jsem si přelouskala ten jejich program a jsem z něho úplný jelenin (to je mimochodem ústřední postava nového ideologického paradigmatu: Velké Říjnové Socialistické Evoluce). S okamžitou platností proto vyhlašuji vznik nové politické strany "Vládychtivé Veverky" (VV) a její aktivní zapojení do nadcházejících voleb. No co koukáte jako sůvy z nudlí? Když mohli mít staří Římané v Senátu koně, proč by nemohli mít mladí Češi ve Sněmovně veverky?

A aby bylo hned na začátku jasno, že my, veverky, nejsme žádný chrtouni, umožnili jsme účast v demokratickém procesu i dalším zástupcům naší rozmanité fauny. Je pro mě milým potěšením vám oznámit, že k dnešnímu dni se o místa na našich kandidátkách přihlásily tyto politické subjekty: Strana svobodných jezevců, Žravý Blok, Národně osvobozenecká fronta oveček, Pernatí, Angažované svině a občanské hnutí "Velbloudy v ČR nechceme".

Přestože nás pan Václav Moravec zatím tvrdohlavě ignoruje - a na naši delegaci dokonce vytáhl vzduchovku - většina politických komentátorů se po prostudování našeho politického programu shodla na nálepce "středoví extremisté". Abyste si v této věci mohli utvořit vlastní názor, přikládám zkrácené znění našeho předvolebního letáčku.

- požadujeme bezpodmínečné přesunutí parlamentu České republiky z Malé Strany do zoologické zahrady v Troji.

- navrhujeme povinné kvóty na širší zastoupení živočišných druhů v úřadech a veřejnoprávních institucích. Naše interní analýza prokázala, že všechny klíčové pozice ve státní správě zcela neoprávněně okupuje druh "homo sapiens". Při tom nelze pochybovat, že i samotní lidé by mnohdy ocenili, kdyby se u přepážky na úřadech občas objevila nějaká ta kráva nebo vůl. Naše stálá pozorovatelka u Evropské komise, paní Pipka Slepičková, na příslušné novelizaci usilovně pracuje a pro první zasedání výkonné rady si připravila přelomový referát s pracovním názvem "Kvó kvó kvó kvóty".

- podporujeme vytvoření národní strategické rezervy lískových oříšků. Předběžný rozpočet připraví stínový ministr louskání ve spolupráci se zástupcem světové obchodní organizace OPEC (Oříšky-Produkující Exportní Centra).

- v souladu s dlouhodobými záměry Evropské komise budeme chránit původní faunu a floru starého kontinentu a potírat jakékoliv snahy invazních druhů (a to zejména těch, které pod sebou potřebují mít podestýlku i slámu) o proniknutí do evropských luhů a hájů.

- prosadíme kompletizaci české dálniční sítě vybudováním víceproudového tahu ve směru Řáholec - Stromovka - Boubín. Tomuto úsilí pak nasadíme korunu tím, že český stát to nebude stát ani korunu. Za pomoci našeho věrného spojence - úředního šimla v Bruselu - vytaháme všechny prostředky z evropských dotací.

- zamezíme drancování lesních plodů v horách okolo Cínovce. Jistě jste se z denního tisku dozvěděli, že chobotnice nadnárodního kapitalismu si dělá zálusk na naše přírodní bohatství. Této hanebnosti naše vláda zamezí! České žaludy a bukvice nám žádní hlavonožci ani protinožci sklízet nebudou!

Takto ambiciózní program se pochopitelně nedá financovat z členských známek nebo nátlakového prodeje spadaných kaštanů. Nebudu zastírat, že i za naší stranou stojí vlivný miliardář s politickými konexemi. Snad se nedopustím přílišné indiskrece, když vám prozradím, že pochází z podnikatelských kruhů blízkých skupině ČEZ a podle posledních zpráv z kuloárů se jedná o opravdu velké zvíře.

Nechceme však být jen další nečitelnou stranou. Na předvolebních setkáních nám občané opakovaně kladou jednu otázku a proto mi dovolte na tomto místě veřejně deklarovat, že s ANO v žádném případě do koalice nepůjdeme. Ani kdyby trakaře naložené kostkami másla padaly. A na rozdíl od mnoha oportunistů v tomto postoji vytrváme. Na druhé straně jsme ovšem připraveni jít do koalice s koalicí - za předpokladu, že to naše stranické grémium a pan Koala odsouhlasí.

Závěrem bych vám chtěla sdělit, že já osobně se za pár měsíců budu ucházet o funkci presidenta republiky. Domnívám se, že je na čase, aby nejvyšší státní vyznamenání nedostávali jen příznivci a kamarádi hradního pána, ale občané, kteří se zásadním způsobem zasloužili o povznesení české státnosti - jako je např. kocour Mikeš, pes pana Foustky, ovčí babička a nebo liška Bystrouška.

A nebojte se - pro funkci presidenta mám všechny potřebné předpoklady a notářsky ověřenou kvalifikaci. Za prvé vlastním čestný doktorát v objímání stromů na Vysočině, za druhé jsem patřila mezi legislativní experty připravující Opoziční smlouvu mezi kočičkami a pejsky a za třetí mi Technický magazín již v roce 1989 otiskl v té době revoluční návrh na dvoupákový mechanický louskáček ořechů.

A teď pěkně tlapku na srdce:
kdo ze stávajících vyzyvatelů to má?

Těším se na viděnou u volebních uren.

Čiperka Pizzizubková

(generální tasemnice VV)

+++++++++

Další články o zvířátkách

Autor: Jan Řeháček | pondělí 16.10.2017 9:09 | karma článku: 19.71 | přečteno: 497x


Další články blogera

Jan Řeháček

Archimédův zákon zrušen

Zdánlivě nekončící vládní seriál o opisování diplomových prací překročil v noci na úterý hranice České republiky a vydal se na vítězné tažení Evropou. Epicentrem nejnovějšího skandálu se stala řecká vláda Alexise Tsiprase.

19.7.2018 v 9:09 | Karma článku: 25.15 | Přečteno: 663 | Diskuse

Jan Řeháček

Matykání: život je jen náhoda

Led, na který se dnes pustím, bude setsakramentsky tenký. Svůj zvědavý frňák budu strkat do oblastí, kterým moc nerozumím: do kvantové fyziky, do evoluční biologie a do aplikované zázrakologie. Ale co - je léto, aspoň se vykoupu.

9.7.2018 v 9:09 | Karma článku: 19.01 | Přečteno: 536 | Diskuse

Jan Řeháček

Leonore 1805 (Beethoven)

Málokteré dílo stálo Beethovena tolik úsilí, trpkosti a zmaru jako jeho jediná opera Fidelio. V dopise svému libretistovi to říká zcela jednoznačně: "Ujišťuji vás, milý Treitschke, že tahle opera mi vyslouží mučednickou korunu."

27.6.2018 v 9:09 | Karma článku: 12.20 | Přečteno: 177 | Diskuse

Jan Řeháček

Homo saprment

Víte, co má bludiště mezilidských vztahů společného s fotbalem? Ani jedno nemá logiku. A protože během poločasové přestávky není do čeho píchnout, napsal jsem tři minizamyšlení o prapodivných zákonech panujících v tomto labyrintu.

21.6.2018 v 9:09 | Karma článku: 16.24 | Přečteno: 260 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Tomáš Kysela

Na první dobrou

Novinářka Slonková to vidí na první dobrou. Uzavírková bojovka v Brně. Proč města neumí opravy naplánovat tak, aby nezkolabovala doprava?

22.7.2018 v 20:00 | Karma článku: 5.91 | Přečteno: 124 | Diskuse

Pavel Opl

Egyptský vrah Češky unikne trestu !

A Egypt, kde došlo k vražednému útoku nechce ani finančně odškodnit pozůstalé. Prý by to byl precedent pro obdobné případy !

20.7.2018 v 19:28 | Karma článku: 34.37 | Přečteno: 1065 | Diskuse

Eva Sykova

Dvouleté dítěte nemusí být pouze v náruči mámy

Okolo novely zákona, kterou se mění zákon č. 561/2004 Sb., se rozvinula v souvislosti s umisťováním dvouletých dětí do předškolních zařízení podivuhodná názorová pluralita.

20.7.2018 v 10:09 | Karma článku: 11.58 | Přečteno: 732 | Diskuse

Tomáš Kysela

U mě dobrý. Proč jsem byl a proč nejsem politik

Dokáži se domluvit s každým. Skoro s každým. Když je někdo křivák, pak mě na čas může dostat. Na konec můžu říct jediné: „U mě dobrý“.

19.7.2018 v 20:00 | Karma článku: 9.15 | Přečteno: 392 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Státy EU by měly následovat USA a opustit Radu OSN pro lidská práva

Nesouhlasit a priori se všemi rozhodnutími Donalda Trumpa se již stalo málem součástí evropské politické kultury. Takový způsob uvažování ale považuji za naprosto scestný a na úrovni umanutého batolete.

19.7.2018 v 9:00 | Karma článku: 44.44 | Přečteno: 4402 | Diskuse
VIP
Počet článků 247 Celková karma 19.55 Průměrná čtenost 828

Devátý nejhorší kuchař na světě, odpůrce politické překorektnělosti, začínající marťan, neúnavný konzument točeného kyslíku a jazykový dobrodruh ab incunabulis. Člen Analytického piva a Gustavu pro jazyk český. Správce Vojensko-českého slovníku.

Najdete na iDNES.cz