Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Veverky do parlamentu!

16. 10. 2017 9:09:09
Než se pustím do agitační práce, ráda bych co nejsrdečněji poděkovala redakci, že mi prostřednictvím této nové rubriky umožnila bezostyšnou propagaci naší malé, ale extremistické straničky. Vencerémos! Nu pagadí! Go Squirrels!

My, zvířátka, to v předvolebním období nemáme jednoduché. Koblihy ani pocukrované sliby moc nemusíme a nějaké to EET, EHP či EKG nás nevzrušuje o moc víc než sudoku. Jenže koho máme poslat do parlamentu, aby reprezentoval naše zájmy? Já vím, některé živočišné druhy už si své soudruhy nalezly - čápi volí ANO, kudlanky lidovce, papoušci Piráty, lelkové komunisty a krtci ODS. Ale co my ostatní? To zase máme volit nejmenší zlo a jako obvykle to hodit Zeleným?

Ne, miláčkové, takhle to dál nepůjde. Právě jsem si přelouskala ten jejich program a jsem z něho úplný jelenin (to je mimochodem ústřední postava nového ideologického paradigmatu: Velké Říjnové Socialistické Evoluce). S okamžitou platností proto vyhlašuji vznik nové politické strany "Vládychtivé Veverky" (VV) a její aktivní zapojení do nadcházejících voleb. No co koukáte jako sůvy z nudlí? Když mohli mít staří Římané v Senátu koně, proč by nemohli mít mladí Češi ve Sněmovně veverky?

A aby bylo hned na začátku jasno, že my, veverky, nejsme žádný chrtouni, umožnili jsme účast v demokratickém procesu i dalším zástupcům naší rozmanité fauny. Je pro mě milým potěšením vám oznámit, že k dnešnímu dni se o místa na našich kandidátkách přihlásily tyto politické subjekty: Strana svobodných jezevců, Žravý Blok, Národně osvobozenecká fronta oveček, Pernatí, Angažované svině a občanské hnutí "Velbloudy v ČR nechceme".

Přestože nás pan Václav Moravec zatím tvrdohlavě ignoruje - a na naši delegaci dokonce vytáhl vzduchovku - většina politických komentátorů se po prostudování našeho politického programu shodla na nálepce "středoví extremisté". Abyste si v této věci mohli utvořit vlastní názor, přikládám zkrácené znění našeho předvolebního letáčku.

- požadujeme bezpodmínečné přesunutí parlamentu České republiky z Malé Strany do zoologické zahrady v Troji.

- navrhujeme povinné kvóty na širší zastoupení živočišných druhů v úřadech a veřejnoprávních institucích. Naše interní analýza prokázala, že všechny klíčové pozice ve státní správě zcela neoprávněně okupuje druh "homo sapiens". Při tom nelze pochybovat, že i samotní lidé by mnohdy ocenili, kdyby se u přepážky na úřadech občas objevila nějaká ta kráva nebo vůl. Naše stálá pozorovatelka u Evropské komise, paní Pipka Slepičková, na příslušné novelizaci usilovně pracuje a pro první zasedání výkonné rady si připravila přelomový referát s pracovním názvem "Kvó kvó kvó kvóty".

- podporujeme vytvoření národní strategické rezervy lískových oříšků. Předběžný rozpočet připraví stínový ministr louskání ve spolupráci se zástupcem světové obchodní organizace OPEC (Oříšky-Produkující Exportní Centra).

- v souladu s dlouhodobými záměry Evropské komise budeme chránit původní faunu a floru starého kontinentu a potírat jakékoliv snahy invazních druhů (a to zejména těch, které pod sebou potřebují mít podestýlku i slámu) o proniknutí do evropských luhů a hájů.

- prosadíme kompletizaci české dálniční sítě vybudováním víceproudového tahu ve směru Řáholec - Stromovka - Boubín. Tomuto úsilí pak nasadíme korunu tím, že český stát to nebude stát ani korunu. Za pomoci našeho věrného spojence - úředního šimla v Bruselu - vytaháme všechny prostředky z evropských dotací.

- zamezíme drancování lesních plodů v horách okolo Cínovce. Jistě jste se z denního tisku dozvěděli, že chobotnice nadnárodního kapitalismu si dělá zálusk na naše přírodní bohatství. Této hanebnosti naše vláda zamezí! České žaludy a bukvice nám žádní hlavonožci ani protinožci sklízet nebudou!

Takto ambiciózní program se pochopitelně nedá financovat z členských známek nebo nátlakového prodeje spadaných kaštanů. Nebudu zastírat, že i za naší stranou stojí vlivný miliardář s politickými konexemi. Snad se nedopustím přílišné indiskrece, když vám prozradím, že pochází z podnikatelských kruhů blízkých skupině ČEZ a podle posledních zpráv z kuloárů se jedná o opravdu velké zvíře.

Nechceme však být jen další nečitelnou stranou. Na předvolebních setkáních nám občané opakovaně kladou jednu otázku a proto mi dovolte na tomto místě veřejně deklarovat, že s ANO v žádném případě do koalice nepůjdeme. Ani kdyby trakaře naložené kostkami másla padaly. A na rozdíl od mnoha oportunistů v tomto postoji vytrváme. Na druhé straně jsme ovšem připraveni jít do koalice s koalicí - za předpokladu, že to naše stranické grémium a pan Koala odsouhlasí.

Závěrem bych vám chtěla sdělit, že já osobně se za pár měsíců budu ucházet o funkci presidenta republiky. Domnívám se, že je na čase, aby nejvyšší státní vyznamenání nedostávali jen příznivci a kamarádi hradního pána, ale občané, kteří se zásadním způsobem zasloužili o povznesení české státnosti - jako je např. kocour Mikeš, pes pana Foustky, ovčí babička a nebo liška Bystrouška.

A nebojte se - pro funkci presidenta mám všechny potřebné předpoklady a notářsky ověřenou kvalifikaci. Za prvé vlastním čestný doktorát v objímání stromů na Vysočině, za druhé jsem patřila mezi legislativní experty připravující Opoziční smlouvu mezi kočičkami a pejsky a za třetí mi Technický magazín již v roce 1989 otiskl v té době revoluční návrh na dvoupákový mechanický louskáček ořechů.

A teď pěkně tlapku na srdce:
kdo ze stávajících vyzyvatelů to má?

Těším se na viděnou u volebních uren.

Čiperka Pizzizubková

(generální tasemnice VV)

+++++++++

Další články o zvířátkách

Autor: Jan Řeháček | pondělí 16.10.2017 9:09 | karma článku: 19.71 | přečteno: 489x


Další články blogera

Jan Řeháček

Nesouhlasíš se Zemanem, jsi odborník. Souhlasíš se Zemanem, jsi blbeček

Je to ještě jednodušší než včera. Nevolíš Zemana, nemáš selský rozum, jsi na straně dobra. Volíš Zemana, jsi zmanipulovaný, máš vymytý mozek, jsi primitiv, jsi na straně zla. A kdo nevidí svět černobíle, není řádným votrokem.

10.2.2018 v 9:09 | Karma článku: 42.64 | Přečteno: 2310 | Diskuse

Jan Řeháček

Matykání: v bludišti p-adických čísel

Jednou z ingrediencí slavného Wilesova důkazu Fermatovy věty v roce 1996 byla tzv. p-adická čísla. Jejich rozvoj vede k tak podivné geometrii, že by v tom byl čert, aby nenašla uplatnění v kvantové mechanice nebo teorii strun.

9.2.2018 v 9:09 | Karma článku: 16.54 | Přečteno: 484 | Diskuse

Jan Řeháček

Císařovy nové ideje

U laické veřejnosti převládá dojem, že v pohádkách funguje všechno jako na drátkách a tak nějak samo o sobě - že neexistují žádné politické tlaky, volební programy, revoluční myšlenky či obtížná zákulisní jednání. Opak je pravdou.

30.1.2018 v 9:09 | Karma článku: 16.72 | Přečteno: 449 | Diskuse

Jan Řeháček

O volbě Drahoše i Zemana a o léku proti šílenství

Upozornění pro spotřebitele: tento článek je certifikovaný, stoprocentní a notářsky ověřený plagiát. Jednu každou větu jsem šlohnul někomu z nadpisu. Ale jak říkají kasaři - kdo krade, nezlobí (kliknutí napoví, kde jsem loupil)

24.1.2018 v 9:09 | Karma článku: 17.08 | Přečteno: 541 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Věra Kovářová

Jednání o vládě: Babiš si nás na chleba nenamaže!

Včerejší krok Celostátního výboru hnutí STAN, který vyjádřil souhlas s jednáním s hnutím ANO o podmínkách podpory vládě, je možná překvapivý a pro některé i těžko přijatelný, ale skutečně jen na první pohled.

16.2.2018 v 20:15 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 689 | Diskuse

Ivo Pojezný

Kam směřuje náš sport

Český sport není v dobré kondici a zatím se mu na lepší časy neblýská. V souvislosti s nedostatkem finančních prostředků a zvyšujícím se počtem byrokratických klacků pod nohama v klubech a oddílech, přestal sport fungovat úplně.

16.2.2018 v 16:40 | Karma článku: 9.47 | Přečteno: 375 | Diskuse

Jaroslav Míth

A vstanou další Klinikáři…

Žijeme stále v právním státě, kde platí zákony pro všechny? Nebo existují skupiny, které zákony dodržovat nemusí, a nenesou žádnou odpovědnost? Nejenom tyto dvě otázky se mi honí hlavou, když čtu o další akci extremistů.

15.2.2018 v 9:00 | Karma článku: 45.50 | Přečteno: 4144 | Diskuse

Jana Plamínková

Opravdu se Praha rozpadá?

Praha se rozpadá, nejezděte – takové bombastické titulky se objevují poslední dobou v pražských médiích. Do jednoho poplašného chumlu se přitom motají havárie, havarijní situace a běžné plánované opravy.

13.2.2018 v 21:35 | Karma článku: 9.22 | Přečteno: 424 | Diskuse

Eva Kislingerová

Hra na obecné referendum: Mistrovský tah Tomia Okamury

Nezaujatý, české politické reality nepříliš znalý pozorovatel musí při pohledu na snahu o sestavení druhé vlády toho času premiéra v demisi A. Babiše nabýt představy, že v Česku neexistuje důležitější téma, než obecné referendum.

13.2.2018 v 21:02 | Karma článku: 25.24 | Přečteno: 2912 | Diskuse
VIP
Počet článků 231 Celková karma 20.47 Průměrná čtenost 801

Devátý nejhorší kuchař na světě, odpůrce politické překorektnělosti, začínající marťan, neúnavný konzument točeného kyslíku a jazykový dobrodruh ab incunabulis. Člen Analytického piva a Gustavu pro jazyk český. Správce Vojensko-českého slovníku.

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.